Sektor budowlany Zakupy 

Cegła ozdobna – których producentów klinkieru warto znać?

Klinkierjest jednym z materiałów stosowanych na elewacjach i innych powierzchniach na zewnątrz budynków. Oczywiście nie powinno to dziwić, bo technologia produkcji klinkieru sprawia, że równie dobrze radzi sobie z ekstremalnymi temperaturami, co wilgocią lub uszkodzeniami mechanicznymi. Planując wykorzystanie tego materiału w swoim domu należy jednak poznać najważniejszych producentów tego produktu i dowiedzieć się, co konkretnie znajdziemy w ofercie tych przedsiębiorstw.

Producenci klinkieru – CRH, Roben, Wienerberger

Jednym ze światowych liderów w produkcji klinkierów jest firma Roben z Belgii. Cegła klinkierowa Roben na budowach całego świata jest obecna od 160 lat. Cegła Roben jest ceniona ze względu na różnorodność oraz wytrzymałość. Inna znana firma produkująca klinkier, austriacka firma Wienerberger, powstała na początku XIX wieku, zaś w Polsce na rynku funkcjonuje od połowy lat 90-tych. Cegła klinkierowa Wienerberger w branży budowlanej jest znana dzięki innowacyjności rozwiązań użytych w jej produkcji. CRH – kolejny producent klinkieru, to znana firma z Irlandii. W gronie liderów produkcji klinkieru znalazła się Firma z Polski. Klinkier Przysucha należy do najstarszych polskich produktów tego typu – jest on obecny na rynku od prawie 50 lat.

Modele klinkieru

W ofercie producentów klinkieru znajdziemy najróżniejsze modele – dzięki temu bez trudu dobierzemy modele odpowiednie do naszej wizji. W sklepach dystrybutorów dostępny jest zarówno klinkier ręcznie formowany, przeznaczony przede wszystkim do renowacji zabytkowych budynków, jak i maszynowy, który dzięki gładkiej powierzchni świetnie sprawdzi się w nowoczesnych projektach.

Powiązane artykuły