Wyposażenie wnętrz Zakupy 

Ciekawe rozwiązania dla domu – okiennice wewnętrzne shutters

Zobacz, gdzie nabyć okiennice wewnętrzne shutters

Urządzając wnętrza, na ogół nie poświęca się zbyt wiele uwagi dekoracji okien. Najczęściej wybiera się klasyczne rozwiązanie, a więc firany i zasłony, które nieraz zestawiane są z żaluzjami. Aczkolwiek jest jeszcze jedno mało rozpowszechnione nad Wisłą rozwiązanie – okiennice ozdobne, czyli inaczej mówiąc – shuttersy.

Na okna, ale też na drzwi – wykorzystanie shuttersów

Podstawową właściwością shuttersów (lub też w spolszczonej wersji – szutersów) jest to, iż lamele zainstalowane na tego rodzaju okiennicach wewnętrznych poruszają się, tym samym można bez trudu je ustawić w różnych pozycjach, w zależności od zachcianek domowników. Produkuje się je z płyt MDF, z drewna, a także polichlorku winylu (PCV). Shuttersy zakłada się zwłaszcza na oknach, jednak tak samo dobrze sprawdzają się na drzwiach bądź w szafach. Okiennice wewnętrzne shutters to co prawda element okna, który w polskich domach spotyka się w dalszym ciągu okazjonalnie, ale każdy z nas zapewne widział je na ekranie telewizora bądź w kinie, ponieważ tego rodzaju okiennice są często wykorzystywane na terenach z cieplejszym klimatem, czyli w RPA oraz w krajach śródziemnomorskich.

Czy warto zdecydować się shuttersy?

Shuttersy to ozdobne okiennice które nie tylko pięknie się prezentują, ale mają też praktyczne zastosowanie. Z ich sprawą można w pasywny sposób regulować wykorzystanie padającego światła: w upalne dni powstrzymywać gromadzenie się nadmiaru ciepła w pokojach, a zimą – zatrzymać je na dłużej. Shuttersy pasują do różnych stylów aranżacyjnych i nie ma zazwyczaj przeszkód, żeby zainstalować je na zdecydowanej większości okien. Wykonuje oraz instaluje się je na zamówienie, co powoduje, iż są bez wątpienia droższym rozwiązaniem aniżeli np. rolety. Shuttersy jednakże przydają pomieszczeniom nadzwyczaj elegancki wygląd, zatem wpływają na podniesienie wartości domu. Trzeba też uwydatnić, że shuttersy są regulowane bez wykorzystania łańcuszków, co rodzice małych dzieci lub posiadacze psotnych zwierząt, które zagmatwać zwisające sznurki, uznają zapewne za dodatkową zaletę.

Siedziba firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły