Sport i rekreacja Zakupy 

Co to jest lonża jeździecka i gdzie ją kupić?

Szukasz lonży jeździeckiej? Sprawdź horse-trade.pl.

Lonża dla konia to akcesorium popularnie wykorzystywane w trakcie lekcji jazdy konnej oraz tresur. Jakie lonże dla konia są obecne w sklepach? Z czego są wytwarzane te akcesoria i gdzie warto ich szukać?

Lonża dla konia – typy i jej zastosowanie

Lonża jeździecka to stosunkowo długa lina, z reguły nieprzekraczająca 5-8 metrów, na której prowadzi się konia w trakcie nauki jazdy i doskonalenia technik związanych z dosiadem, utrzymywaniem balansu w siodle, łapaniem strzemion oraz trzymaniem wodzy. Zwierzę jest prowadzone po zarysie okręgu, zaś lonża używana jest do kontrolowania reakcji konia. Przyrząd ten wykorzystują też cyrkowcy oraz woltyżerzy do szlifowania umiejętności i zabezpieczania prezentowanych trików. Lonża jest oprócz tego pomocna przy hipoterapii. Lonża jeździecka może również być używana podczas ćwiczeń bez dżokeja – w takim wypadku jest wykorzystywana do treningu młodych koni i zagwarantowania im właściwej dawki ruchu.

Lonża jeździecka – gdzie kupić akcesoria znanych firm?

Ogromny wachlarz przyrządów jeździeckich można znaleźć w dobrze zaopatrzonych sklepach internetowych sprzedających profesjonalny oprzyrządowanie w dobrych cenach. Dostarczają one lonże jeździeckie od uznanych wytwórców – między innymi Harrys Horse, Jumptec czy Waldhausen. Interesuje Cię lonża w różowym, niebieskimalbo zielonym kolorze? Internetowy sklep Horse-Trade gwarantuje ogromny asortyment produktów, które sprostają oczekiwaniom nawet najkapryśniejszych miłośników koni. W sklepie oferowane są produkty wyprodukowane między innymi z materiału nylonowego. Lonże zaopatrzone są w obrotowe zapięcie, a delikatny materiał jest przyjemny w dotyku.

Siedziba firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły