Zagadnienia motoryzacyjne i samochodowe Zakupy 

Części do Citroena – gdzie je kupić?

Szukasz części zamiennych Citroen? Zobacz tutaj

Citroen to marka ze stuletnią tradycją, od dekad znana dobrze polskim kierowcom. Jej pojazdy w kraju nad Wisłą są doceniane ze względu na przystępną cenę, szeroką dostępność i w szczególności za sporą liczbę warsztatów wyspecjalizowanych się w ich serwisowaniu. Największą popularnością cieszą się takie modele jak C-Elysse, C7, C8, Jumper, C-Crosser, Saxo, Xsara, Nemo i Xantia. Rzecz jasna, tak jak auta innych marek, ulegają one awariom, dlatego posiadacze samochodów od francuskiego producenta powinni przygotować się na to, że z czasem będą musieli kupić części zamienne.

Części Citroen – co nabywamy najczęściej?

To, które części najczęściej odmawiają posłuszeństwa jest zależne w szczególności od danego modelu – każdy z nich ma inne wady, z których powstają inne awarie. Na początku powinno się na pewno napomknąć o płynach, które ulegają zużyciu w wyniku normalnej eksploatacji auta. Są to najczęściej płyn hamulcowy, płyn chłodniczy, olej silnikowy oraz czynnik chłodniczy w klimatyzacji. Regularnych wymian, których ze względu na bezpieczeństwo nie wolno zaniedbywać, potrzebują również moduły układu hamulcowego: klocki oraz tarcze.

Gdzie wygodnie i niedrogo kupić części do Citroena?

Najlepszym wyborem będą zawsze oryginalne części Citroen – te nieautoryzowane, nierzadko pochodzące z chińskich fabryk, w wielu przypadkach cechują się niską jakością, co negatywnie wpływa na bezpieczeństwo i wygodę jazdy. Z tej przyczyny posiadacze aut Citroen części zamienne winni kupować w sklepach specjalizujących się w dystrybucji modułów do francuskich samochodów. Jeśli w po sąsiedzku żaden z podobnych nie działa, wszelkie wymagane części można zakupić online.

Siedziba firmy:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły