Wyposażenie wnętrz Zakupy 

Czym kierować się przy wyborze stolika kawowego?

Dobry stolik kawowy musi być estetyczny w użyciu oraz funkcjonalny. Wypada także pamiętać, iż stanowi on interesujący element wystroju mieszkania. Zależnie od naszych wymagań możemy wybierać spośród kilku typów stolików. Który jednak będzie najodpowiedniejszy?

Jak znaleźć właściwy stolik kawowy do mieszkania?

Podczas zakupów stolika należy rozważyć parę czynników. W jakim stylu jest utrzymane wnętrze salonu? Czy w czasie picia kawy czytamy np. czasopisma bądź książki? Czy zawsze pijemy kawę w tym samym miejscu? Odpowiedzi na te pytania mogą pomóc nam w podjęciu decyzji.

Modele stolików kawowych

Dla osób, które cenią sobie optymalne rozwiązania rekomendowane są stoliki kawowe z dodatkową półką. Z takim meblem uda się nie tylko maksymalnie zagospodarować niedużą powierzchnię mieszkania, ale również łatwiej podtrzymać w nim czystość. Warto rozważyć również zakup stolika z blatem, który można zdjąć.

W przypadku niedużej powierzchni do zagospodarowania, warto zastanowić się nad zakupem stolika z okrągłym blatem, który zajmuje mniej przestrzeni niż te prostokątne. Pomysłowe rozwiązanie stanowią stoliki z blatem w kształcie tacy, które są nie tylko wygodne, ale i efektowne.

Popularnością mogą poszczycić się także stoliki modułowe, które są skonstruowane tak, aby wsuwać jeden pod drugi. Dodatkowo stoliki w formie plastra miodu można swobodnie łączyć z dowolną liczbą modułów. Z kolei tym, którzy lubią pijać kawę w towarzystwie, rekomenduje się ławy bądź stoliki z dodatkową opcją rozłożenia.

Przydatne porady

1. Stolik z owalnym blatem będzie doskonałym rozwiązaniem dla osób dbających o bezpieczeństwo dzieci lub zwierząt.
2. Jeżeli troszczymy się o ekologię, to powinno się rozważyć zakup stolika DIY (Do-It-Yourself), np. wykonanego z palet. Niebanalną alternatywą jest wykorzystanie drewnianego pnia bądź odnowionego kufra w charakterze stolika do kawy.
3. Stolik kawowy powinien znajdować się na wysokości siedziska, czyli około 45-50 centymetrów. Jeśli zamierzamy postawić go z boku szezlonga, to dla komfortu użytkownika musi sięgać do poziomu podłokietnika.

Powiązane artykuły