Wyposażenie wnętrz Zakupy 

Czym się różni rolety ścienne od okiennych?

Pragniesz o roletach w Twoich wnętrzach, ale wydaje się to niemożliwe, ponieważ nie można ich umocować na oknie? Jest na to rozwiązanie. Dla ludzi takich jak Ty wynaleziono rolety ścienne. Różnią się od rolet okiennych tym, że mocuje się je na ścianie bądź suficie. W jakich sytuacjach warto nabyć taki model rolety? Kiedy rolety ścienne wewnętrzne sprawdzą się najlepiej?

Rolety ścienne gładkie

Pierwszy rodzaj rolety ściennej to wariant wyprodukowany z gładkiej tkaniny. Taka roleta ma najczęściej półzaciemniający poziom. Przepuszcza część promieni słonecznych do wnętrza, a jednocześnie osłania przed przesadnym nagrzewaniem się i zbytnią ilością światła. Zaletą tych rolet jest prosta instalacja na ścianie lub suficie. Porównując je do rolet okiennych, które nie wymagają śrub, wiercenia ani szczególnych umiejętności monterskich, rolety ścienne wewnętrzne wymagają wywiercenia dwóch otworówutrzymujących rolkę rolety.
Inną, istotną różnicą między roletami ściennymi i okiennymi, jest odstęp szyby od rolety. Im bliżej okna znajduje się roleta, tym bardziej chroni przed nagrzewaniem i światłem zapewnia. Rolety ścienne są bardziej oddalone od szyby niż rolety okienne, z tego powodu zaleca się montować je w pomieszczeniach, do których powinno docierać więcej światła dziennego.

Rolety ścienne dzień noc

Drugim rodzajem rolety ściennej jest jej model dzień i noc. Tutaj stopień przenikalności światła zależy od zwartości splotu tkaniny oraz gramatury materiału, z którego wykonano roletę. Rolety dzień i noc typu zebra to nowoczesne i designerskie projekty. Ich niepowtarzalny charakter, dzięki konstrukcji z skrzyżowanych pasów, sprawia, iż pasują do stylowych, nowoczesnych wnętrz. Rolety dzień i noc produkuje się w wariancie ściennym i okiennym. Zależnie od potrzeb czy rodzaju okna można wykorzystać jedną z tych opcji. Taki rodzaj rolety polecamy zwłaszcza do nietypowych ram okiennych, składających się z wielu kwater.

Powiązane artykuły