Ochrona zdrowia Wyposażenie wnętrz Zakupy 

Czyste powietrze w mieszkaniu – o oczyszczaczach powietrza

Problem pułu zawieszonego w atmosferze dotarł już do świadomości każdego mieszkańca Polski i rzadko jest umniejszany. Polacy są świadomi, iż czystość powietrza, które na co dzień wdychamy, bez wątpienia oddziałuje na nasze zdrowie. Jednakże dopóki nie zostaną wdrożone skuteczne rozwiązania, każdy powinien samodzielnie zadbać o swoje samopoczucie, na przykład poprzez korzystanie z oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – to już nie nowinka w polskich sklepach

Im bardziej zurbanizowany rejon, tym bardziej prawdopodobna groźba występowania dużej kondensacji pyłów zawieszonych PM2,5 oraz PM10. Na rozwój licznych schorzeń płuc narażeni są głównie rezydenci dużych miast lub okolic w sąsiedztwie zakładów przemysłowych wydzielających do atmosfery spore ilości owych pyłów. Codzienne korzystanie z oczyszczaczy powietrza jest sposobem na pokaźne zmniejszenie szkodliwego wpływu pyłów na zdrowie. I nie jest to obecnie nowość na naszym rynku – oczyszczacze powietrza szeregu cenionych producentów, jak przykładowo Cado, GREE bądź AirFree, od lat obecne są w asortymencie polskich sklepów. Co istotne, poza wyłapywaniem z atmosfery zanieczyszczeń, nieraz mają one też inne pożyteczne funkcje.

Oczyszczacze powietrza usuwają nie tylko pyły oraz bakterie

Oczyszczacze powietrza dostępne są w różnych rozmiarach, wobec tego łatwo dostaniemy sprzęt najlepsze do określonej kubatury mieszkania. Oczyszczacze są niezbyt ciężkie, więc bez ograniczeń można je przesuwać między pokojami. Poza odfiltrowywaniem z powietrza pyłów PM2.5 i PM10, zatrzymują one też grzyby oraz mikroorganizmy, które mogą być źródłem licznych reakcji alergicznych lub chorób, a także groźny formaldehyd. Dużo oczyszczaczy powietrza oprócz tego jonizuje oraz nawilża powietrze, co wytwarza w domu orzeźwiającą atmosferę, a przy tym gwarantuje lepszy sen. Niektóre urządzenia posiadają też czujniki ostrzegające o obecności CO2. Korzystanie z oczyszczacza powietrza zaleca się w szczególności osobom podatnym na alergie.

Powiązane artykuły