Technologie Zakupy 

Jaką drukarkę 3D kupić? Przedstawiamy modele najlepszych marek

Znajdź drukarkę 3D

W ofercie CadXpert znajdują się wyłącznie drukarki 3D od najlepszych producentów takich rozwiązań: FormLabs oraz MakerBot, których CadXpert jest wyłącznym dystrybutorem, jak również Stratasys (jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem). Drukarki 3D, które posiadamy w naszej ofercie, działają między innymi w technologiach: SLA, FDM oraz PolyJet.

Stratasys – wiodący producent na rynku drukarek 3D

Stratasys jest globalnym liderem na rynku drukarek 3D. Od ponad trzech dekad – a dokładnie od 1988 r. – zaopatruje klientów nowoczesne rozwiązania oraz urządzenia. Wyliczono, że korzystając z drukarek 3D oraz drugich urządzeń Stratasys można zmniejszyć koszty produkcji i czas na nią przeznaczony nieomal o 90 procent. Nadrzędne założenia pracy rzeczoznawców marki Stratasys to zapewnianie najlepszych możliwych usług i urządzeń, jak również pomoc techniczna oraz merytoryczna. Bestsellery z oferty drukarek 3D firmy Stratasys to kolekcja F123 Series – urządzenia do zaawansowanego prototypowania, zalecane dla biznesu i przemysłu. Nowością w asortymencie CadXpert jest kolekcja F120 – kompaktowa wersja drukarek 3D do szybkiego prototypowania z fabryczną precyzją.

Formlabs – desktopowe drukarki 3D

Formlabs to następny uznany producent drukarek 3D. Czym charakteryzuje się ta firma na rynku urządzeń do druku przestrzennego? Formlabs tworzy bardzo zaawansowane technicznie desktopowe drukarki 3D, jak również specjalistyczne sposoby przyrostowego wytwarzania, jak m.in. SLA i SLS. Nową propozycję w asortymencie CadXpert stanowi drukarka Form 3 – niewielkie urządzenie, pracujące w pionierskiej, autorskiej technologii Low Force Stereolithography (LFS), która stanowi typ technologii SLA. Ten model – podobnie jak wszelkie inne urządzenia Formlabs – znamionuje się ergonomiczną budową i prostą obsługą. Czym nowa technologia LFS różni się od SLA? Wyraźnie lepszymi efektami druku z żywic fotopolimerowych: większą dokładnością i prędkością druku, a także dokładniejszym odwzorowaniem najdrobniejszych detali. W LFS warunki druku są podtrzymywane na tym samym poziomie, dlatego można otrzymać jednakowe makiety, co jest nadzwyczaj pożądane w powtarzalnej, masowej produkcji.

MakerBot – druk w technologii FDM

MakerBot wytwarza wysokiej klasy zaawansowane drukarki 3D, działające w technologii FDM. Drukarki 3D tego producenta mają obszerne zastosowanie w przeróżnych branżach przemysłu, biznesu, edukacji i wielu pozostałych. Najświeższy model, czyli drukarka MakerBot Method X, to produkt wspierany przez Stratasys. To propozycja, która obsługuje materiały dostępne dla kolekcji MakerBot Method, ABS i materiał podporowy Stratasys SR-30. W Method X drukowanie prowadzone jest w zamkniętej komorze nagrzewanej do 100°C. Druk jest solidny oraz dokładny, a podczas procesu wydruku nie dochodzi do przesunięcia się warstw oraz nie pojawiają się odkształcenia.

Siedziba firmy:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły