Sektor budowlany Zakupy 

Jakie rolety oferują sklepy internetowe

W przeciwieństwie do mieszkańców krajów skandynawskich, Polacy przywykli do przesłaniania okien. Tak dbamy o naszą prywatność, ale również pomaga to decydować o ilości promieni słonecznych wpadających do pomieszczeń. Tradycyjnie do zakrywania okien używamy zasłon i firanek, ale w ostatnich kilkunastu latach decydujemy się na rolety wewnętrzne zakładane na okna.

Jakie rodzaje rolet wewnętrznych dostaniemy w sklepach?

W sklepach internetowych i stacjonarnych dostępny jest szeroki wybór różnych typów rolet: rzymskich, zaciemniających, ściennych czy okiennych. W większości z nich zakupimy także wszystkie niezbędne dodatki, takie jak rozety, kółka z żabkami, wsporniki sufitowe i ścienne oraz karnisze metalowe. W jednym sklepie jesteśmy w stanie dobrać cały zestaw konieczny do instalacji rolet. Natomiast to, które rolety będą nam odpowiadać, będzie zależne od naszych potrzeb. Pamiętajmy jednak, by robić zakupy z głową. Przykładowo, rolety rzymskie dobrze prezentują się na niewielkich oknach, ale nie poleca się ich alergikom. Na takich roletach łatwo zbiera się kurz, ponieważ wykonywane są one z tkanin firanowych lub zasłonowych.

Rolety dzień i noc – ilość światła pod kontrolą

Do kontroli nad ilością światła do pokoju służą rolety dzień-noc. Zdadzą egzamin prawie we wszystkich pomieszczeniach: w salonie, pokoju dziecięcym, biurze, a nawet w łazience. Takie rolety posiadają naprzemienny splot pasów transparentnych i zaciemniających. Dzięki wielu możliwościom ich ułożenia względem siebie pozwala na regulację ilości promieni słonecznych, które będą przez nie przechodzić. Co ciekawe, regulacja ma miejsce bez konieczności opuszczania i podnoszenia rolet! Z kolei rozpowszechnione rolety zaciemniające dają pełne zaciemnienie pokoju, ponieważ zrobione są z tworzywa, które nie przepuszcza promieni słonecznych. Rolety zaciemniające sprawdzą się szczególnie w sypialni z oknami na wschód.

Rolety na wymiar – jakich błędów się wystrzegać

Okna nie zawsze muszą mieć standardowe rozmiary i zdarzyć się może, że rolety o wymiarach proponowanych przez producenta nie będą pasować. Wtedy pozostaje nam wykonać rolety na zamówienie. Pamiętajmy jednak o tym, aby właściwie obliczyć rozmiar okien, ponieważ niewłaściwie dopasowane rolety nie spełnią swojej funkcji i będą wyglądać nieestetycznie. Jeśli zatem nie mamy doświadczenia lub nie wiemy jak obliczyć wymiary rolet, zlećmy to profesjonaliście.

Powiązane artykuły