Sektor budowlany Zakupy 

Jakie są różnice pomiędzy rodzajami kontenerów na odpady

Więcej o kontenerach otwartych

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze modele kontenerów na odpady. Te najprostsze używane są jako kontener na gruz lub złom, a także przy składowaniu ziemi czy odpadów opakowaniowych. Istnieje jednakże sporo typów odpadówwymagających zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych wyróżniają się one inną budową oraz dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Które surowce można gromadzić w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje oferują producenci i czym cechują się konkretne modele?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich główne zastosowanie

Kontenery powinny być dopasowane do rodzaju składowanych i transportowanych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zaprojektowano pod kątem takich odpadów jak gruz, złom, rozebrane elementy drzwi i okien, a także zniszczone płytki ceramiczne lub parkietowe – na ogół służy do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych lub produkujących granulaty z tworzyw sztucznych świetnie sprawdzają się natomiast kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym, który zapobiega rozsypywaniu się zawartości. Do składowania odpadów w płynnych lub półpłynnych idealne są kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – szybki rozładunek

Do składowania ładunków o większych gabarytach, które nie są odpadami albo potrzebują selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest pokryta plandeką, po której rozsunięciu (bardzo podobnie jak przy firance) możliwy jest szybki rozładunek kontenera. Tego typu kontenery produkowane są przede wszystkim dla firm transportowych oraz magazynów.

Siedziba firmy:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły