Zakupy 

Kontenery specjalne – uszczelniane, z plandeką lub podgrzewaną podłogą

Dowiedz się, gdzie nabyć kontenery otwarte

Kontenery na odpady specjalnego przeznaczenia powinny cechować się ogromną trwałością, a także spełniać rygorystyczne parametry techniczne. Czym wyróżniają się popularne modele pojemników? Kiedy warto zdecydować się na wysokiej jakości kontenery stalowe?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich budowa

Wśród dostępnych na rynku kontenerów specjalnego zastosowania można wymienić kontenery na odpady niebezpieczne, płynne, sypkie, odpady pochodzące z oczyszczalni ścieków, a także odpady przemysłowe. Kontenery przeznaczone do przewozu odpadów z oczyszczalni mają podgrzewaną podłogę, co uniemożliwia przymarzanie płynów do dna. Kontenery tego typu są spawane szczelnie spoiną ciągłą i są zabezpieczone pokrywą z uszczelnieniem, dzięki czemu transportowane odpady nie wypływają. Kolejnym zabezpieczeniem jest konstrukcja umiejscowiona nad pokrywą, która uniemożliwia wylewanie się płynów podczas załadunku kontenera na samochód. Do popularnych kontenerów na odpady przynależą też pojemniki na odpady przemysłowe typu plandekowiec – modele z podłogą posiadającą uchwyty do asekuracji ładunku i z rozsuwanymi ścianami.

Kontenery na odpady budowlane i sypkie

Oddzielną grupę kontenerów są modele na odpady sypkie, np. pyły i trociny. Dostępne na rynku kontenery zaopatrzone są w przenośnik ślimakowy i obsługiwane przez urządzenia hakowe. Kontenery na materiały ziarniste mogą też posiadać klapę z uszczelką. Do kontenerów specjalnego przeznaczenia należą również kontenery otwarte używane do transportu i przechowywania gruzu oraz odpadów budowlanych.

Siedziba firmy:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły