Wyposażenie wnętrz Zakupy 

Listwy drewniane – idealne wykończenie podłogi

Dowiedz się, gdzie kupić listwy podłogowe, wejdź na www.balticwood.pl

Z pozoru są mało ważnym elementem, jednakże ich stylistyka może bardzo wpłynąć na wygląd pomieszczenia. Listwy podłogowe, bowiem o nich właśnie mowa, to elementy pełniące funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale także pozwalają na schludne poprowadzenie przewodów i chronią dolną część ściany przed ubrudzeniem i uszkodzeniem, co jest istotne szczególnie w pomieszczeniach, po których poruszamy się w butach. To z pewnością dostateczny powód, aby nie bagatelizować ich doboru i dokładnie przemyśleć decyzję o kupnie danego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i ich imitacje z PVC albo MDF

Drewno to surowiec wszechstronny, sprawdzający się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie akcentuje charakter mieszkania i świetnie współgra z eleganckimi meblami bądź dodatkami – zwłaszcza, jeśli chodzi o listwy drewniane z ozdobnymi żłobieniami. Dla klientów z niewielkim budżetem dobrym wyborem będą natomiast listwy podłogowe wytworzone z PVC lub MDF, które stylizowane na te wyprodukowane z drewna, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W mieszkaniach urządzonych w nowoczesnym stylu zaleca się montaż minimalistycznych, geometrycznych listw. Podobnie jak w przypadku standardowych modeli, także i te mogą być wykonane zarówno z różnych tworzyw, jak i z litego drewna. Dzisiejsze listwy podłogowe cechują się prostą linią i stonowaną kolorystyką – zwykle w odcieniach szarości, bieli lub beżu, choć dostępne są nawet listwy czerwone i fioletowe. Listwa podłogowa może mieć także niecodzienny kolor, pod warunkiem, że nabędziemy ją w wersji białej i sami pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Siedziba firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły