Hobby Zakupy 

Literatura kryminalna – książki tworzą lepszy klimat niż serial i film

Jeśli chcesz kupić książki thrillery, koniecznie wejdź na www.motyleksiazkowe.pl/68-kryminal-sensacja-thriller-horror.

Nie da się ukryć, iż spora grupa pasjonatów książek to fani koszmarnych opowiadań. Jedni wolą opowiadania na granicy horroru, inni lubią zanurzać się w głębokie kąciki zawiłych procesów myślowych psychopatycznych morderców i okrutnych zbirów. W natłoku platform streamingowych i podcastów, na których dostępnych są tysiące produkcji przybliżających odbiorcom historie z życia wzięte oraz te zupełnie fikcyjne, w dalszym ciągu jedną z najlepszych metod ich doświadczenia są książki kryminalne i thrillery.

Książki kryminalne oraz thrillery – czemu uwielbiamy przerażające historie?

Pasjonat kryminałów oraz horrorów z miejsca powie, że chodzi o błyskawiczny zastrzyk adrenaliny. Oglądając bądź czytając straszne historie chcemy na jakiś czas pozwolić ponieść się głębokiemu odczuciu strachu, którego mało kiedy doznaje się na co dzień. Dzisiaj brak dla człowieka w naturze większych zagrożeń, a jeżeli już coś nas stresuje to z reguły utrata zatrudnienia, zdrowie bądź finanse. O ile nie uprawiamy ekstremalnych sportów, nie przeżywamy momentów, w których ciało wyzwala w znacznych ilościach adrenalinę, czyli hormon przetrwania i stresu. A właśnie poczucie lęku uczy nas działać w okolicznościach kryzysowych. Nie bez powodu bajki Andersena i braci Grimm mają z reguły tak mroczny i makabryczny wydźwięk – w ten sposób historie te ujawniały dzieciom zagrożenia codziennego życia, pokazując im w tym samym czasie, iż dobro czasem nie wygrywa.

Literatura kryminalna i książki thrillery są lepsze niż podcast

XXI wiek to czas kultury na życzenie. Odbiorcy, jeśli znajdą na nią czas, poszukują serialu z zamkniętą historią bądź filmu, którego obejrzenie zajmie nie więcej niż kilka godzin. Entuzjaści horrorów i kryminałów są właściwie rozpieszczani ilością produkcji tego typu, które oferowane są na różnych platformach VOD. Co warte podkreślenia, częstokroć te seriale i filmy bazują one na głośnych książkach, ale ustępują swoim pierwowzorom i ich obejrzenie nie daje podobnej frajdy jak przeczytanie oryginału. Książkę, szczególnie historię thriller lub kryminalną, konsumuje się w inny sposób niż serial fabularny – spokojniej, a więc z większą uwagą. W książce każda rozmowa, opis bądź postać (również ta ostatniego planu) kształtuje nastrój snutej historii. Napięcie wywoływany jest u odbiorcy najczęściej stopniowo, lecz daje to więcej czasu na skrupulatną analizę zaprezentowanych relacji bohaterów oraz wydarzeń. Jeśli zatem masz chwilę i kochasz czytać, daj się ponieść thrillerom, horrorom oraz książkom kryminalnym.

Siedziba firmy:
Księgarnia internetowa Motyle książkowe
Zwrotnicza 6
01-219 Warszawa

Powiązane artykuły