Zakupy 

Mydło antybakteryjne – higiena w domu i pracy na co dzień

Znajdź żel do dezynfekcji rąk na http://tinyurl.com/yck9kapr

Nawet do pięciu milionów bakterii może znajdować się na jednym centymetrze kwadratowym powierzchni dłoni. Gros tych organizmów ma duży potencjał chorobotwórczy – na naszych dłoniach przenoszą się pasożyty, bakterie i wirusy wywołujące bardzo poważne choroby. Z tej przyczyny mycie rąk jest absolutnie nieodzowne. Za pomocą zwykłego mydła możemy jednak pozbyć się ze skóry nie więcej niż do 90 procent drobnoustrojów. Zazwyczaj to zadowalający wynik, jakkolwiek w wielu sytuacjach niezbędne będzie skorzystanie z dużo skuteczniejszych środków.

Żel do dezynfekcji rąk – zastosowania

Mydło dezynfekujące znajduje zastosowanie w rozmaitych dziedzinach życia. Regularnie wykorzystywane jest w placówkach medycznych – gabinetach dentystycznych, przychodniach i szpitalach. Poza tym korzystanie z niego jest nieodzowne w gabinetach kosmetycznych, gdzie specjaliści mają bezpośredni kontakt ze skórą klientów i znajdującymi się na niej bakteriami. Po żel antybakteryjny do rąk bezsprzecznie powinni sięgać również zatrudnieni w gastronomii – w szczególności po przyrządzaniu dań z jajek, mleka oraz mięsa (głównie z drobiu), bo te produkty spożywcze w stanie surowym często zawierają pewne ilości bakterii.

Rodzaje preparatów do dezynfekcji rąk

Najczęściej spotykanym środkiem do dezynfekcji rąk jest, oczywiście, mydło w płynie wzbogacone o związki likwidujące drobnoustroje – najczęściej jest to alkohol. Preparaty do dezynfekcji rąk występują także pod postacią płynu lub żelu. Zarówno płyn, jak i antybakteryjny żel do rąk dostępne są w różnych opakowaniach – małych, które mieszczą się w kieszeni albo torebce, lub dużych, zaprojektowanych do wykorzystania w dozownikach wieszanych na ścianie, często posiadających fotokomórkę bądź przystosowanych do włączania łokciem.

Siedziba firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły