buty sportoweSport i rekreacja Zakupy 

Nie ryzykuj kontuzji w czasie ćwiczeń! Noś buty sportowe

Regularne bieganie, ćwiczenia na siłowni czy uczestnictwo w grach zespołowych nakłaniają do tego, by odpowiednio zatroszczyć się o stopy. Tych czynności nie powinno się na dłuższą metę wykonywać w zwyczajnych butach, zatem tak ważne jest wyposażenie się w obuwie sportowe.

Buty sportowe – zredukowanie ryzyka możliwych kontuzji stopy

Gros z osób asocjuje buty sportowe zwłaszcza z wygodą chodzenia w nich oraz fajnym wyglądem. Nie spostrzegamy ich charakterystycznych cech, ale podświadomie wiemy, iż stopy czują się w nich lepiej. To dlatego obuwie sportowe nierzadko nosimy też w pracy, najczęściej, gdy jest to fach, w którym przez długie godziny stoi się lub chodzi – widzimy je na nogach pedagogów, pracowników sklepów czy lekarzy. Tymczasem w przypadku sportowców korzystanie z obuwia zaprojektowanego do uprawiania danego sportu pozwala im nie tylko osiągać lepsze rezultaty, ale również ograniczyć groźba możliwych kontuzji. Podeszwy obuwia do tenisa są dostosowane do prześlizgiwania się po trawiastej i gliniastej nawierzchni kortów, obuwie dla biegaczy ma amortyzatory mikrowstrząsów oddziałujących na śródstopie oraz kostkę podczas uderzeń o bieżnię, korki piłkarskie gwarantują zawodnikom przyczepność i umożliwiają momentalną zmianę kierunku biegu zarówno na trawie, jak i sztucznej pokrywie boiska, podobnie jak obuwie do piłki ręcznej ułatwia bieg po drewnianym parkiecie. Obuwie sportowe jest tym samym lokatą w lepsze wyniki sportowe, ale i w zdrowie.

Obuwie sportowe – dlaczego kosztują więcej?

Jeśli dla danej dziedziny sportowej zaprojektowano dedykowane buty, nie należy zastępować ich zwyczajnymi adidasami. Nawet tak łatwa aktywność jak bieganie w tanim obuwiu z supermarketu może doprowadzić do kontuzji. Nie warto także oszczędzać na obuwiu sportowym – na ich wyższy koszt wpływają dekady spędzone przez producentów nad studiami nad mechaniką danej dyscypliny sportu oraz opracowanie technologii produkcji takich butów. Buty uszkodzone albo noszące silne ślady zużycia, zalecamy szybko zamienić na nowe, ponieważ zapewne nie spełnią one już swoich funkcji, co również może być powodem urazów w trakcie ćwiczeń.

Siedziba firmy:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły