Ochrona zdrowia Wyposażenie wnętrz Zakupy 

Oczyszczanie powietrza – problem mieszkańców dużych miast

Kwestia złej jakości powietrza dręczy nawet rezydentów niedużych polskich miejscowości. Powietrze w Polsce jest jednym z najmocniej zanieczyszczonych w całej środkowej Europy. Trwający przez wiele lat brak regulacji dotyczących domowych instalacji grzewczych, jak również grzywien za spalanie w kominkach szkodliwych surowców, takich jak produkty z gumy czy plastiku, doprowadziły do dużego zapylenia powietrza. Wpływa to negatywnie na zdrowie wszystkich obywateli. Czy można więc zadbać samemu o oczyszczanie powietrza?

Oczyszczanie powietrza – czyste powietrze w swoim domu

Kwestia oczyszczania powietrza to zagadnienie, które wszystkie kraje wysoko uprzemysłowione muszą bezwzględnie rozwiązać, jeśli troszczą się o zdrowie ich mieszkańców. Będzie to z pewnością niełatwy oraz wieloletni proces. Jednakże zamiast wyczekiwać, aż poprawi się jakość powietrza, można już teraz samemu zatroszczyć się o jego oczyszczenie. Przy użyciu domowych oczyszczaczy powietrza w paręnaście minut można całkowicie przefiltrować cząstki pyłu zawieszone w powietrzu (PM2,5 i PM10), jak również większość drobnoustrojów i grzybów, wywołujących niekiedy poważne problemy zdrowotne. Walory używania urządzenia do oczyszczania powietrza docenią w szczególności osoby borykające się z alergią czy astmą, ale i osoby zdrowe w mgnieniu oka zauważą zbawienny wpływ czystego powietrza.

Poszukując urządzeń do oczyszczania powietrza zwrócić uwagę na certyfikaty

Osoby osiedlone w pobliżu dróg szybkiego ruchu i rezydenci silnie uprzemysłowionych obszarów powinni postawić na oczyszczacze, które bez problemów dadzą sobie radę z dużym zapyleniem powietrza. Chodzi tutaj przede wszystkim o wyłapanie drobinek pyłów zawieszonych, oznaczanych skrótami PM2.5 i PM10. W trakcie oczyszczania powietrza sprzęt powinien również wyłapać nie tylko bakterie, zalążki grzybów oraz zarazki, ale też groźny dla zdrowia formaldehyd, który jest obecny w naszych mieszkaniach w mniejszym lub większym stężeniu. Wybierając urządzenie do oczyszczania powietrza, trzeba upewnić się czy posiada ono najważniejsze certyfikaty.

Powiązane artykuły