Sport i rekreacja Zagadnienia motoryzacyjne i samochodowe Zakupy 

Rękawice na motor – chroń dłonie w czasie jazdy lub wypadku

Zobacz, gdzie zamówić rękawice na motor.

Kupno rękawic na motor jest zwykle najmniejszym wydatkiem na liście zakupów motocyklisty, jednak ich odpowiedni dobór jest niesłychanie istotny. Wielu znawców twierdzi, iż są one wręcz fundamentalną – rzecz jasna zaraz po kasku – częścią motocyklowego ekwipunku. W razie upadku ludzie automatycznie podpierają się dłońmi, tym samym to one absorbują większość energii uderzenia. Rękawice na motor powinny więc osłaniać dłonie, ale równocześnie muszą gwarantować im należytą swobodę ruchu w trakcie jazdy. Ich dobór nie jest więc łatwą sprawą. O czym trzeba pamiętać przy ich kupnie? Jak dobrać model, który będzie właściwy do panujących aktualnie warunków?

Rodzaje rękawic motocyklowych – cross, sportowe, turystyczne

Kupując rękawice na motor, wskazane jest pomyśleć najpierw o tym, w jakich warunkach będziemy je wykorzystywać. Rozróżnia się kilka typów rękawic motocyklowych. Rękawice sportowe dostosowane są przede wszystkim do potrzeb kierowców kochających szybką jazdę. Jeżeli jednak przedkładamy bardziej opanowany styl jazdy, warto kupić rękawice turystyczne bądź miejskie (te pierwsze zostały zaprojektowane w ten sposób, żeby zagwarantować wysoki komfort w trakcie dalekich tras). Motocykliści jeżdżący poza szlakiem, powinni natomiast postawić na rękawice enduro, które dedykowane są do niezbyt szybkiej jazdy na miękkiej drodze i nie powinny być używane do jazdy po nawierzchniach asfaltowych. Poza tym kompletnie inny rodzaj rękawic stanowią przeciwdeszczowe rękawice motocyklowe, które zapewnią ciepło i ochronę dłoni w złych warunkach pogodowych.

Rękawice motocyklowe – wybierz te wykonane z mocnych materiałów

Przy wyborze rękawic na motor trzeba koniecznie sprawdzić, z jakich materiałów są one wyprodukowane. Zalecamy te wykonane ze skóry – głównie bydlęcej, kangurzej albo koziej, a także te wzmocnione kevlarem oraz pozostałymi materiałami o wysokiej wytrzymałości. Warto także zaopatrzyć się w użyteczne akcesoria do rękawic motocyklowych. Są nimi np. wkładki, które umożliwią komfortową jazdę również w chłodniejsze miesiące.

Siedziba firmy:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły