Zagadnienia motoryzacyjne i samochodowe Zakupy 

Rodzaje łańcuchów śniegowych

Chcesz kupić łańcuchy na koła? Sprawdź ebagaznik.pl/pl/c/Lancuchy-sniegowe/14

Łańcuchy na koła w dużej mierze poprawiają przyczepność samochodu w skrajnych warunkach – na oblodzonych i ośnieżonych drogach, głównie na stromych podjazdach. W niektórych państwach muszą one zawsze znajdywać się w bagażniku każdego samochodu przez cały rok kalendarzowy (tak jest m.in. w Norwegii, Bułgarii i Turcji), w pozostałych zaś są one niezbędnym elementem wyposażenia auta jedynie w zimą (takie prawo obowiązuje na przykład we Włoszech, w Hiszpanii, Polsce i Niemczech). Jak jednak modele łańcuchów na koła znajdziemy w sklepach?

Modele łańcuchów na koła

Łańcuchy na koła dzielimy najczęściej mając na uwadze ich przeznaczenie. Rozróżniamy typy wykonane z myślą o stosowaniu w samochodach dostawczych, ciężarowych, terenowych i osobowych, jak również w autobusach. Łańcuchy różnią się także grubością i przekrojem ogniwa (zwykle jest to kształt rombowy ukośny), motywem zaplotu oraz mocowaniem, które powinno być dopasowane do typu felgi. Różne są również tworzywa, z których wytwarza się łańcuchy samochodowe. Obecnie producenci używają głównie stali tytanowej bądź manganowej.

Prowadzenie samochodu z łańcuchami na koła

Montaż łańcuchów na koła wymaga pewnej zręczności i na początku może być przyczyną znacznego stresu. Żeby się go ustrzec się, należy przećwiczyć tę czynność na placu manewrowym albo w garażu. Sama jazda z łańcuchami wymaga nieco odmiennej techniki. Należy wystrzegać się poruszania się po odśnieżonych drogach, buksowania kół i przekraczania prędkości 50 km/h. Korzystając z łańcuchów na koła, należy też koniecznie kontrolować ich napięcie oraz ułożenie – w ten sposób unikniemy ich wczesnego zużycia i tym samym wydłużymy okres ich użytkowania.

Siedziba firmy:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły