Wyposażenie wnętrz Zakupy 

Shuttersy w salonie i w sypialni – dlaczego warto?

Shuttersy w salonie. Więcej szczegółów na skyshutters.pl.

Wewnętrzne okiennice ozdobne, czyli szutersy (shutters), kojarzą się na ogół z aranżacją wnętrz w stylu południowoamerykańskim czy tropikalnym. Ale ten moduł zabezpieczenia okiennic można użyć również w naszych domach – jest to bardzo wytrzymałe, a przy tym bardzo dobrze prezentujące się rozwiązanie, które w wielu sytuacjach zda egzamin lepiej niż bardziej rozpowszechnione aktualnie rolety.

Shuttersy w salonie – ozdoba i praktyczne funkcje

Shuttersy w salonie czy w pokoju dziennym, będą miały dwie funkcje – ozdobną i praktyczną. Okiennice wewnętrzne dostrzegalnie zwiększają walory estetyczne pomieszczenia. Ich lamele są grubsze, co sprawia, iż znakomicie uzupełniają wygląd większości okien. Walory estetyczne są ważne, gdyż to w salonie domownicy przesiadują po wiele godzin w ciągu dnia, jak również podejmują tu gości. W związku z tym wypada zatroszczyć się, by to pomieszczenie było nie tylko reprezentatywne, ale równocześnie wygodne. Opcja ustawienia kąta ułożenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości promieni słonecznych wnikających do wnętrza, co pozwala m.in. na lekkie jego ściemnienie, kiedy chcemy wyczarować romantyczny półmrok w pokoju, lub pełne jego przyciemnienie, jeśli chcemy obejrzeć coś w telewizji.

Shuttersy w sypialni – kontrola ciepła

Opcja regulacji wnikania światła do wnętrza jest zdecydowanie najważniejsza w sypialni. Shuttersy sprawdzą się tu jednak też z innego powodu – za ich sprawą można efektywnie regulować temperaturę pokoju, która ma jak wiadomo ogromny wpływ na nasz spokojny sen. Z pomocą okiennic wewnętrznych w okresie letnim łatwiej jest zachować niską temperaturę w sypialni, z kolei w okresie zimowym dłużej zatrzymamy w niej ciepło. Na dodatek okiennice typu shutters tworzą skuteczną zaporę chroniącą przed donośnymi dźwiękami z zewnątrz. Shuttersy to też znakomite rozwiązanie dla alergików. Osadza się na nich mniej kurzu aniżeli w fałdach firan, a ich utrzymanie jest nadzwyczaj łatwe i trwa wręcz parę chwil.

Poza salonem i sypialnią shuttersy rewelacyjnie sprawdzą się także w pokoju dziecka, w kuchni czy w łazience.

Siedziba firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły