Ciekawostki i porady Zakupy 

Sól himalajska – zastosowanie oraz właściwości

Zamów sól himalajską różową na https://ogrodysolne.pl/pl/c/Sol-himalajska/20.

Sól himalajska już od dziesięcioleci gości w naszych domach. Czy wiesz jednak, iż posiada ona szersze zastosowanie? Przeczytaj, jakie właściwości posiada sól himalajska oraz w jaki sposób masz możliwość ją wykorzystać.

Czym jest sól himalajska?

Sól himalajska rozpatrywana jest za jedną z najzdrowszych soli na świecie. Wydobywana jest z Himalajów, z obszaru Pendżab położonego w Pakistanie. Charakteryzuje się ślicznym różowym odcieniem, jaki wywodzi się od obecności minerałów, takich jak żelazo, magnez czy potas. To oczywiście nadzwyczajny skład mineralny nadaje sól himalajskiej nieprzeciętny smak oraz kolor.

Jakie właściwości posiada sól himalajska?

Sól himalajska obejmuje kilkadziesiąt różnorodnych minerałów i elementów śladowych, co sprawia, że jest w dużej mierze bardziej odżywcza niż tradycyjna sól kuchenna. W jakich problemach może pomóc? Regulacja ciśnienia krwi: zawartość potasu w soli himalajskiej może pomagać w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, co przyczynia się do regulacji ciśnienia krwi. Wspieranie układu trawiennego: niektórzy twierdzą, iż sól himalajska może wspierać trawienie przez aktywizowanie produkcji kwasu żołądkowego. Zmniejszenie zmęczenia oraz stresu: minerały zawarte w soli himalajskiej, zwłaszcza magnez, są w stanie pomagać w redukcji stresu oraz zmęczenia. W dodatku sól himalajska jest znana z właściwości jonizujących, co oznacza, że ma prawo pomagać w oczyszczaniu powietrza poprzez przyciąganie cząsteczek zanieczyszczeń. W tym celu wykorzystuje się ją do produkcji lamp oraz świeczników solnych.

Sól himalajska – rola

Często okazuje się, że sól himalajska to nie tylko kuchenna przyprawa, chociaż to jej najpopularniejsze zastosowanie. Prócz tego, wykorzystywana jest do: Kąpieli solnych: dodanie soli himalajskiej do kąpieli ma możliwość przynieść relaksujące doświadczenie, równocześnie nawilżając skórę i dostarczając wartościowych minerałów. Przepłukiwania gardła: roztwór soli himalajskiej może być używany do płukania gardła, co pomaga w kojeniu podrażnień i infekcji. Fabrykacji lamp oraz świeczników solnych: bryły soli himalajskiej z żarówką lub ewentualnie świeczką tealight stanowią piękny element ozdobny, ale również mają korzystny wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniu. Ze względu na właściwości oraz obszerne zastosowanie, sól himalajska nazywana jest naturalnym skarbem z wnętrza gór.

Siedziba firmy:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły