Zakupy 

Środek do usuwania farby – remedium na graffiti

Jeśli chcesz kupić środki do czyszczenia elewacji, koniecznie sprawdź https://verdeavis.pl/chemia-profesjonalna/usuwanie-zabrudzen/usuwanie-graffiti.html

Na przestrzeni kilku ostatnich lat problem wandalizmów na elewacjach budynków i murach bardzo się nasilił. Przeważnie mają one postać napisów namalowanych farbą w spray’u. Ich wartość artystyczna jest żadna, a ponadto zazwyczaj napisy te niosą treści rasistowskie bądź wulgarne. Nie dziwi zatem, iż zarządcy lub właściciele budynków robią wszystko, by usunąć je z elewacji. W tym celu zwykle decydują się na powtórne pomalowanie ściany – to jednakże jest dosyć kosztowne i pochłania mnóstwo czasu. Inną opcją jest wykorzystanie środków do czyszczenia elewacji.

Działanie preparatu do czyszczenia elewacji?

Działanie tychże preparatów opiera się na aktywnych czynnikach, które rozpuszczają składniki najpopularniejszych farb – przede wszystkim różnego typu żywice. Ich specyficzna kompozycja sprawia, że preparaty tego typu pozwalają na oczyszczanie także bardzo chropowatych elewacji. Dobre preparaty do usuwania farby nie zawierają rozpuszczalników takich jak toluen, które są szkodliwe dla otoczenia oraz ludzi. Użycie środków do mycia elewacji polega na naniesieniu ich na ścianę obiektu – w tym celu trzeba skorzystać z wałka lub dużego pędzla. Po co najmniej godzinie preparat trzeba spłukać wodą albo usunąć myjką ciśnieniową.

Dla kogo środki do czyszczenia elewacji?

Środki do czyszczenia elewacji winny być na wyposażeniu wszystkich firm sprzątających, które pracują na rzecz wspólnot mieszkaniowych, gdyż to zwłaszcza elewacje nieogrodzonych bloków są narażone na akty wandalizmu. Niewielki pojemnik środka przyda się również posiadaczom sklepów, firm czy domów jednorodzinnych. Nabycie środka do czyszczenia elewacji to w obliczu konieczności przemalowania ścian po raz kolejny istotna oszczędność – zarówno jeśli chodzi o czas potrzebny do zrealizowania tej pracy, jak i wydatki na kupno farby.

Siedziba firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły