Sektor budowlany Zakupy 

Środki do ochrony drewna przed dzeszczem i słońcem

Zobacz, gdzie kupić środki do impregnacji drewna

Środki do konserwacji drewna to produkty stosowane zarówno w przypadku mebli znajdujących się na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Jak działają impregnaty do drewna i dlaczego należy zabezpieczyć nimi drewniane meble?

Środki do ochrony drewna – zastosowanie

Drewno to materiał nadający wnętrzu przytulnego charakteru. To surowiec często wykorzystywany do produkcji mebli oraz elementów wykończeniowych (okładziny na schody, balustrady, podłogi). Dostępne w sprzedaży środki do konserwacji drewna chronią surowy materiał przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych – promieniowania UV czy deszczu, dzięki czemu meble pozostają w nienagannej kondycji przez wiele lat. Doskonałe rezultaty gwarantuje olejowanie i woskowanie drewna, a niesamowite efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie dwie czynności pozwalają na uzyskanie interesujących efektów kolorystycznych – na przykład stosowne wybarwienie drewna dębowego.

Pielęgnacja środkami do pielęgnacji mebli i podłóg drewnianych

Oferowane na rynku impregnaty do drewna na zewnątrz wzbogacone są o oleje o niewielkiej zawartości lotnych związków organicznych. Konserwuje się nimi meble ogrodowe, deskę tarasową, huśtawki oraz wiele innych elementów. Z kolei środki używane do zabezpieczania i pielęgnacji podłóg nadają im olśniewający połysk, co zdecydowanie podnosi estetykę desek. Perfekcyjnie zestawione składniki zawarte w impregnatach powodują, że podłoga jest bardziej wytrzymała na zużycie i zniszczenia. Warto niemniej jednak pamiętać, że drewniane parkiety powinny być pielęgnowane w stosowny sposób – myte środkami na bazie wosków i olejów.

Siedziba firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły