Sektor budowlany Zakupy 

Systemy rynnowe – istotna część konstrukcji dachu

Potrzebujesz orynnowania dachu? Sprawdź https://www.regamet.pl/akcesoria-dachowe/.

Systemy dachowe składają się z wielu elementów. Wśród tych, które mają najistotniejsze znaczenie z punktu widzenia ich solidności oraz komfortu użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono umożliwia sprawne odprowadzenie deszczówki i tym samym uniknięcie wielu problemów związanych z jej zaleganiem. Nie powinniśmy zatem bagatelizować doboru odpowiednich modułów wchodzących w jego skład. Niemniej jednak jest to zagadnienie trudne i wymagające fachowej wiedzy oraz wprawy – tak samo jak zakładanie rynien. Co więc powinniśmy o nich wiedzieć? Jakie dokładnie funkcje pełnią te systemy? Z jakich elementów są tworzone? Na co zwrócić uwagę przy ich doborze?

Systemy rynnowe – jakie części je tworzą?

Systemy tworzące orynnowanie dachu składają się z 3 części, które z kolei zbudowane są z szeregu mniejszych elementów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z kształtu rynien otwartych (nazywanych korytkami), do których spływa woda schodząca z dachu, składają się na nie również rynny pionowe oraz moduły znajdujące się na poziomie gruntu lub pod nim, których rolą jest odprowadzenie wody do kanalizacji. Samo orynnowanie dachu tworzą proste rynny łączone za pomocą łączników, a na granicy dachu – narożników. Są one montowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Połączenie orynnowania dachu z rynną pionową to sztucer z sitkiem, które jest odpowiedzialne za zatrzymanie różnych zanieczyszczeń mogących przedostać się do rynny pionowej, a następnie do kanalizacji.

Rynny PCV, metalowe czy plastikowe – które kupić?

W ofercie sklepów budowlanych znajdziemy orynnowanie dachu wykonane z kilku materiałów – między innymi z metalu bądź PCV. Które z nich będą najlepsze? To zależy od specyfiki obiektu budowlanego i tego, w jakim stopniu jest on narażony na działanie opadów atmosferycznych. Decyzję o wyborze konkretnego rozwiązania powinno się zatem skonsultować z profesjonalistą.

Siedziba firmy:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08

Powiązane artykuły