Sport i rekreacja Zakupy 

Sztyblety czy oficerki – rodzaje butów jeździeckich

Jeśli chcesz kupić buty do jazdy konnej, powinieneś odwiedzić tę stronę

Jeździectwo z każdym rokiem zyskuje na popularności. Rzecz jasna nie powinno to zaskakiwać – zwłaszcza, jeżeli weźmie się pod uwagę liczne walory tej dyscypliny sportu. Kluczowe z nich to: ćwiczenie właściwej postury, rozwój wszystkich mięśni, jak również polepszenie kondycji. Oprócz tego ma pozytywny wpływ na samopoczucie: wspiera zacieśnianie bliskich relacji, podnosi poczucie odpowiedzialności i likwiduje napięcie. Jedak żeby w pełni korzystać z pożytków jazdy konnej, powinniśmy właściwie dobrać odzież i buty jeździeckie. Na co uważać podczas zakupów tych ostatnich?

Buty jeździeckie – oficerki czy sztyblety?

Rozróżnia się 2 podstawowe rodzaje butów do jazdy konnej: oficerki oraz sztyblety. Drugie są wyraźnie krótsze, ponieważ sięgają nieco powyżej kostki. Oficerki to natomiast obuwie niezmiernie wysokie, sięgające powyżej kolana. Dlatego gwarantują osłonę całej nodze, minimalizując niebezpieczeństwo powstawania siniaków i zadrapań. Sztyblety to mniejszy koszt od oficerek, jednak decydując się na ich zakup, warto pamiętać o tym, aby wyposażyć się też w osłonę na nogi – czapsy bądź sztylpy.

Z jakich materiałów są wykonywane buty jeździeckie?

Nabywając buty do jazdy konnej, musimy zwrócić uwagę na tworzywo, z jakiego są one wykonane. W sprzedaży dostępne jest obuwie uszyte ze skóry oraz jej przeróżnych zamienników. Te pierwsze są bez wątpienia droższe, jednak opłaca się je wybrać ze względu na zwiększoną trwałość i umiejętność dopasowania się buta do konturu stopy jeźdźca. Lubiane są zwłaszcza buty cielęcej skóry, która jest delikatna i prawie natychmiast przyjmuje pożądany kształt. Skóra bydlęca pod tym względem prezentuje się nieco gorzej, jednak jej walorem jest niewygórowana cena.

Siedziba firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły