Sport i rekreacja Zakupy 

Sztylpy i czapsy skórzane a oficerki – czym się różnią?

Dowiedz się, gdzie nabyć czapsy skórzane

Według wielu jeźdźców najlepszymi butami do jazdy konnej są oficerki – obuwie ze skóry z długą, sięgającą kolan cholewą. I choć rzeczywiście w tym sporcie sprawdzają się znakomicie, nie znaczy, że nie mają wad. Główną z nich jest cena – najlepsze fasony oficerek kosztują około kilku tysięcy PLN. Poza tym wkładanie oraz jazda w oficerkach może być znacznie utrudnione ze uwagi na konieczność noszenia spodni z grubszego materiału, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewce buta. Na szczęście, sztylp i czapsów nie cechują te wady.

Czym się charakteryzują czapsy i sztylpy jeździeckie

Sztylpy i czapsy to elementy przedłużające sztyblety, gwarantujące ochronę wyższej partii nogi jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze ochraniają wyłącznie łydkę sportowca, kończąc się na kolanie, zaś drugie – sięgają do pachwiny, zapewniając ochronę dla nogi na całej długości. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są produkowane z różnych surowców. W sklepach zwykle znajdziemy czapsy i sztylpy skórzane, jednak poza nimi dostępne są również modele wyrabiane z tkaniny bądź tworzyw sztucznych.

Jak kupować sztylpy i czapsy?

Ostatnie wymienione wyżej rodzaje cechuje dużo niższa cena. Tym samym są polecane dżokejom z okrojonym budżetem , jak również dzieciom, szybko wyrastającym z kolejnych rozmiarów. Poza tym sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, dlatego lepiej nosi się je latem i wiosną. Duży wybór sztylp i czapsów znajdziemy w sklepach internetowych – fasony idealnie dobrane do swoich potrzeb kupią zatem również jeźdźcy zamieszkujący miejscowości, w których brak dobrze wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Siedziba firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły