Sektor budowlany Zakupy 

Urządź pokój w industrialnym stylu – wykorzystaj cegłę dekoracyjną

Klinkierem określamy rodzaj dekoracyjnej cegły, która może być użyta zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Czym się charakteryzuje i dlaczego jest obecnie tak chętnie wykorzystywana w pracach wykończeniowych?

Atuty klinkieru elewacyjnego

Klinkier to po prostu wypalane w wysokiej temperaturze płytki ceglane, które charakteryzują się wyjątkową odpornością na wilgoć oraz uszkodzenia mechaniczne. Płytki z cegły od lat stosuje się jako element wykończenia mieszkań i domów – mogą posłużyć m.in. jako cegła na komin czy wewnętrzne płytki elewacyjne. Cegła dekoracyjna jest używana również na podokienniki, cokoły, naroża, a także pozostałe części budynków i wspaniale zdaje egzamin zarówno w przypadku domów wzniesionych w klasycznej, jak i nowoczesnej stylistyce.
Elewacja z klinkieru prezentuje się bardzo elegancko i nie jest podatna na negatywne czynniki z zewnątrz – śnieg, promieniowanie słoneczne, deszcz czy niską temperaturę. Klinkier na elewacje pozostaje więc wiele lat w idealnym stanie. Płytki ścienne wykonane z klinkieru posiadają jeszcze inne zalety – użycie naturalnego surowca powoduje, iż są one antyalergiczne i odporne na działanie grzybów.

Płytki klinkierowe wewnętrzne oraz elewacja z klinkieru

Cegła ozdobna zastosowana na ścianę zewnętrzną domu nada budynkowi wyjątkowego charakteru i wyróżni go na tle innych. Natomiast klinkier jako elewacja wewnętrzna wyeksponuje styl, w którym utrzymane są pokoje – świetnie nada się do wnętrz wzorowanych na nowojorskich loftów. Dobrej jakości płytki ceglane można nabyć w wielu składach budowlanych – zarówno internetowych, jak i stacjonarnych.

Powiązane artykuły