Zakupy 

Utrzymanie czystości dużych powierzchni – o mopach profesjonalnych

Szukasz profesjonalnych mopów do mycia podłóg? Odwiedź ten adres

Mycie podłogi zdaje się bardzo łatwym zadaniem – niezbędne są do tego mop, woda i odpowiednia ilość płynu. Jednakże sprawa się komplikuje, gdy chodzi o sporą powierzchnię bądź ciężkie do usunięcia, nietypowe zabrudzenia. Wówczas warto sięgnąć po specjalistyczne środki czystości oraz mopy profesjonalne. Na czym polega ich przewaga nad tradycyjnymi, wykorzystywanymi na co dzień sprzętami? Dlaczego, dbając o podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, warto sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do podłogi?

Czym cechują się profesjonalne mopy do podłóg?

Na wydajność mopa wpływają zwłaszcza 2 czynniki – materiał, z którego go wykonano oraz jego szerokość. Od pierwszej zależy chłonność mopa i tym samym szybkość mycia, jak również jego wytrzymałość. Warto także mieć na uwadze, iż twardsze włókna lepiej czyszczą pobrudzenia niż miękkie. Druga cecha przesądza o tym, jaką powierzchnię zdołamy wytrzeć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest szczególnie ważna, jeśli mop ma służyć do mycia posadzki o dużej powierzchni – na przykład hallów, sal tanecznych czy parkietów na boiskach.

Wiadro i dobrze dobrany trzonek – istotne akcesoria do mopów

Sam mop to za mało, by pracownicy zespołów sprzątających mogli błyskawicznie i efektywnie myć podłogi. Niemal jednakowo istotne są również akcesoria pomocnicze. Pośród nich szczególną uwagę należałoby zwrócić na trzonek. Jego długość musi być dopasowana do wzrostu użytkownika, a on sam ma być w miarę lekki. Tylko wtedy użycie mopa nie będzie zbyt dużym nadwyrężeniem. W przypadku płaskich mopów do mycia podłóg istotne jest także jego mocowanie – ma ono wpływ na łatwość wyciskania mopa, a właściwie dobrane znacznie ułatwia i skraca czas mycia posadzek. W czasie czyszczenia rozległych powierzchni zalecamy wybrać zestaw wiadro plus mop.

Siedziba firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły