Ochrona zdrowia Zakupy 

Wyposażenie każdej mamy – aspirator do nosa

Katar u małych dzieci to dość częsta, lecz uciążliwa dolegliwość. Nasze pociechy nie są w stanie spokojnie jeść ani spać, gdy przeszkadza im gromadzący się katarek. Aspirator do nosa lub gruszka pomogą w walce z chorobą.

Aspirator do nosa – dlaczego odciąganie kataru jest bardzo ważne?

Gromadzący się katar może prowadzić do komplikacji, a po zakażeniu bakteryjnym może rozwinąć się w poważniejszą chorobę. Nieusunięta wydzielina spływa po ściance gardła podrażniając je. Bakteryjny, żółtozielony katar staje się niebezpieczny dla płuc i oskrzeli.

Jak można odciągać wydzielinę aspirator do nosa czy gruszka?

Jest kilka urządzeń, które pomogą dziecku pozbyć się zalegającego kataru. Możemy użyć z tradycyjnej gruszki, wsuwanej do otworu nosowego, którą następnie uciskamy. Wytworzone podciśnienie zasysa katar do wnętrza gruszki. Innym sposobem jest odciągacz na wdech rodzica. Aktualnie bardzo popularny jest natomiast bezpieczny i skuteczny aspirator do odkurzacza.

Odciągacz do nosa do odkurzacza

Takie rozwiązanie może wywoływać zdumienie u większości rodziców. Tymczasem jest to znacznie skuteczniejsza metoda niż ustny aspirator czy gruszka, a wszystko z powodu zastosowania jednostajnej siły ssącej. Jeden z najpopularniejszych modeli, aspirator Katarek, pasuje do prawie wszystkich odkurzaczy o sile ssącej do 1800W. Warto pamiętać, że Katarek do odkurzacza, tak jak i inne aspiratory, powinien być stosowany dopiero po rozrzedzeniu wydzieliny 0,9% roztworem soli. Po odciągnięciu kataru powinniśmy zadbać o nawilżenie błony śluzowej nosa dziecka uszkodzonej przez wydzielinę . Katarek do odkurzacza można kupić w trzech wariantach: Aspirator do nosa Katarek Standard (cena ok: 45 zł), Plus (55 zł) i Complete (60 zł).

Powiązane artykuły