Zakupy 

Zastosowanie środków do dezynfekcji powierzchni

Chcesz kupić środki do dezynfekcji powierzchni? Sprawdź http://tinyurl.com/yc3ov5d9

Profesjonalne środki do dezynfekcji pozwalają utrzymać czystość przeróżnych powierzchni. Gdzie są używane i w jaki sposób działają? Dlaczego warto się w nie zaopatrzyć?

Środki do dezynfekcji powierzchni – działanie i ich skład

Spotykane w sprzedaży środki dezynfekcyjne mają na celu odkażanie oraz mycie narzędzi i powierzchni. Dzięki nim możliwe jest usunięcie chorobotwórczych czynników mogących transferować zakażenia krzyżowe lub działać negatywnie na zdrowie człowieka. Specjalistyczne preparaty są wzbogacone o składniki eliminujące bakterie oraz inne drobnoustroje. W składzie środków odkażających najczęściej znajdziemy aldehydy, alkohol, czterorzędowe związki amonowe, chlor, nadtlenek wodoru, kwas nadoctowy, poliaminy, a także sporo innych komponentów. Do często używanych środków należą oleje (np. do przyrządów chirurgicznych), żele, płyny w sprayu oraz chusteczki do dezynfekcji.

Zastosowanie środków do dezynfekcji powierzchni

Środki odkażające stosowane są wszędzie tam, gdzie konieczne jest utrzymanie sterylnej czystości – laboratoriach, w placówkach gastronomicznych, medycznych czy w kuchniach, na stołówkach. Środki do dezynfekcji powierzchni służą do odkażania toalet, podłóg, blatów, urządzeń sanitarnych, znajdują także zastosowanie przy myciu blenderów, sztućców, maszynek do mięsa, krajalnic oraz innych przedmiotów czy maszyn. Kluczowe jest dostosowanie właściwego środka dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty działają zbyt agresywnie i są w stanie zniszczyć czyszczony materiał. Zachowanie ostrożności jest konieczne szczególnie w przypadku nawierzchni ceramicznych – umywalek, pisuarów czy muszli klozetowych.

Siedziba firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły